Świetlica Wiejska w Borku Małym

Dbamy o rozwój kultury i sportu!
Będziemy na bieżąco informować Państwa o najnowszych wydarzeniach kulturalno – sportowych organizowanych przez nasze Centrum!

Świetlica Wiejska w Borku Małym

Świetlica w Domu Ludowym w Borku Małym

Zajęcia  prowadzone są w każdy piątek, w godz. 14:00-21:00 przez instruktora Annę Wiktor. Oprócz zajęć świetlicowych, tenisa stołowego, piłkarzyków oraz gier planszowych zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnych gier i zabaw. Uczestnicy mają możliwość poznawania różnych metod i technik wykonywania kartek, ozdób z wykorzystaniem bibuły, sznureczków i innych materiałów plastycznych na warsztatach artystyczno-manualnych. Wszystkie zajęcia mają na celu wprowadzić atmosferę swobodnego działania, aby każde dziecko niezależnie od jego uzdolnień i możliwości mogło się wykazać.Dobra zabawa oraz uśmiech na twarzy każdego uczestnika jest dewizą naszej świetlicy.

Niezapomniany czas – Wakacje

Wszystko co dobre szybko się kończy, a szczególnie wakacje, czas odpoczynku i relaksu dla każdego dziecka. Zostają miłe wspomnienia czasu spędzonego na Świetlicy w Domu Ludowym w Borku Małym.
Wakacyjny program zapewniał wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Świetlica otwarta była w każdy czwartek w godz. od 14:00 do 20:00. Oprócz stałych zajęć świetlicowych, gier, zabaw integracyjnych jakie czekały na dzieciaki tego lata, było też mnóstwo innych atrakcji. Ładna pogoda sprzyjała zabawom, zajęciom sportowym na zewnątrz. Największą atrakcję tegorocznych wakacji sprawili dzieciom Grażyna i Tomasz Rogala nieodpłatnie udostępniając świetną zabawę na dmuchańcach.

Baw się razem z nami – Ferie

Ferie już za nami, minęły szybko, ale każdy, kto brał udział w zajęciach w Domu Ludowym w Borku Małym nie żałuje, gdyż miło spędzał czas na zabawie i ciekawych warsztatach. Zajęcia prowadzone były codziennie, w godz. 14:00 – 21:00 przez instruktora Annę Wiktor. Oprócz zajęć świetlicowych, tenisa stołowego, piłkarzyków oraz gier planszowych dzieci i młodzież uczestniczyli w dodatkowych zajęciach tj. szachy, na których mogli zgłębiać tajniki gry, brać udział w rozgrywkach szachowych. Zajęcia manualne, plastyczne pn. ciekawe i nieznane techniki plastyczne, na których poznawali nowe metody wykonywania kartek metodą pergamano, ozdób z wykorzystaniem sznureczków, wstążek i innych materiałów plastycznych. Chętnie brali udział w rozgrywkach o tytuł mistrza gry w tenisa stołowego i piłkarzyki.
Pomimo tego, iż tegoroczne ferie dobiegły już końca, dzieci i młodzież nadal mogą uczestniczyć w zajęciach i miło spędzać czas na wspólnej zabawie w świetlicy w każdy piątek od 14:00 do 21:00.

Zaśpiewajmy kolędę miłą, aby Dzieciątku ładnie się śniło…

Magię Świąt Bożego Narodzenia można było odczuć 19 stycznia  na uroczystym spotkaniu  z okazji Dnia Babci, Dziadka i Seniora w Domu Ludowym w Borku Małym. Uczestnicy zajęć świetlicowych przygotowali specjalnie na tą okazję inscenizację Jasełek. Poprzez piękną grę, snującą się melodię kolęd, przedstawili historię o narodzeniu Jezusa w „ betlejemskiej grocie”.
Wystąpili:
Maryja: Julia Dziedzic
Józef: Patryk Dziedzic
Aniołki: Aleksandra Skiba, Katarzyna Róg, Otylia Piecuch, Aleksandra Kłusek, Zuzanna Lew, Aleksandra Róg, Mariola Ciepiela
Trzej Królowie :
I Dominik Róg
II Miłosz Pieprzak
III Mateusz Dziedzic
Pastuszkowie: Kacper Pieprzk,  Emilia Daniel, Ania Ciepiela

Dzień Babci, Dziadka i Seniora

21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku – „ Dzień Babci i Dziadka”.  W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Z okazji tego święta uczestnicy zajęć świetlicowych przygotowali dla zaproszonych jubilatów wiersz, piosenki i podziękowania za wsparcie i zrozumienie. Program artystyczny  zaprezentowany na uroczystym spotkaniu  19 stycznia br. w Domu Ludowym w Borku Małym wzbudził wiele emocji, na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość i wzruszenie. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla babci i dziadka. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta.


Skip to content