Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Ludowej w Gminie Ostrów

stowarzyszenie-krzewienia-kultury-ludowej-w-gminie-ostrow

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Ludowej  powstało w 2002 roku . W ramach działań statutowych zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą z całej gminy Ostrów liczącej 9 wsi. W działaniu współpracuje z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z siedzibą w Kamionce, oraz sołtysem wsi Wola Ociecka Tadeuszem Kalitą. Celem Stowarzyszenia jest pożyteczne zagospodarowanie czasu dzieciom i młodzieży, działalność kulturalna, zachowanie naszego dziedzictwa kulturowego i integracja wielopokoleniowa.
W ramach swojej działalności Stowarzyszenie prowadzi dwa zespoły taneczne BIEDRONKI  - dziecięcy i ONYKS młodzieżowy . Cotygodniowe 2 godzinne zajęcia taneczne z każdym zespołem prowadzone są społeczne przez instruktora – prezesa Stowarzyszenia.
Program wypracowany na zajęciach jest przedstawiany nie tylko na wielu miejscowych festynach , ale i na wyjazdach . BIEDRONKI i ONYKS wyjeżdżają i wspólnie występują z ludowym Zespołem WRZOS działającym przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu  Ostrowie.

Prezes - Łomnicka Jadwiga
Zastępca prezesa - Klacza Czesław