O nas

gckis-w-kamionce-budynekGminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce funkcjonuje od 1983 roku. Realizuje swoje zadania poprzez prowadzenie stałych zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Główne kierunki pracy GCKiS obejmuja cztery działy: muzyka, taniec, plastyka, teatr.

Gmienne Centrum Kultury i Sportu prponuje różne formy pracy artystycznej poprzez:

• Zajęcia plastyczno-artystyczne
  • Chór
  • Zespół Pieśni i Tańca ,,WRZOS,,
  • Ludowy Teatr Amatorski

Działalność zajęć plastyczno-artystycznych, chóru i zajęć tanecznych jest stała i systematyczna, natomiast działalność Ludowego Teatru Amatorskiego ma chcrakter zadaniowy. Dla dzieci i młodzieży GCKiS przygotowuje konkursy plastyczne, fotograficzne, recytatorskie oraz konkurs ortograficzny o tytuł ,,Mistrz ortografii". Mają również możliwość korzystania z gry w bilard, tenisa stołowego oraz siłowni w budynku GCKiS.

Spośród innych, przygotowanych przez pracowników GCKiS imprezy należy wymienić m.in:

• Spotkanie integracyjne z okazji Dnia Babci, Dziadkai Seniora.
  • Halowy Turniej Piłki Nożnej dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów
  • Turniej Piłki Siatkowej