KONKURS NA OPOWIADANIE pt. „JAK OSTATNO ZMIENIŁ SIĘ MÓJ ŚWIAT”

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce zaprasza do udziału w Konkursie  Literackim na opowiadanie  pt. „JAK OSTATNIO ZMIENIŁ SIĘ MÓJ ŚWIAT”.  Adresowany jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców naszej gminy. Praca konkursowa ma być napisana w formie opowiadania.

Napiszcie na podany temat, niech Wasze prace literackie będą wyrazem emocji. Nie mamy zamiaru ograniczać Waszej wyobraźni, fantazji. Liczymy na Waszą inwencję twórczą!

Zasady  uczestnictwa:
Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców naszej gminy. Prace konkursowe mają mieć odpowiednią formę: pliki w formacie Word, wydrukowane przesłane tradycyjnie pocztą lub na adres e-mail.
( czcionka: Times New Roman 12 interlinia 1,5 ; do 6 stron A4).

Komisja konkursowa oceniać będzie prace napisane samodzielnie, będące efektem oryginalnych pomysłów literackich. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedno opowiadanie dotąd niepublikowane.

Każda nadesłana na konkurs praca musi być opatrzona imieniem i nazwiskiem autora opowiadania, numerem telefonu kontaktowego.

Do pracy konkursowej należy dołączyć oświadczenie (rodzica/opiekuna prawnego) o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku uczestnika na potrzeby konkursu. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów Konkursu i nie będą udostępnione podmiotą trzecim.

Organizator konkursu nie zwraca przesłanych tekstów i zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych prac w prasie, oraz do udostępniania w Internecie. Nadesłane na konkurs prace oceniać będzie powołana przez organizatora komisja konkursowa. Prace rozpatrywane będą w trzech kategoriach  wiekowych:
       I  grupa   -   klasy IV- VI Szkoły Podstawowej
       II  grupa  -   klasa VII- do 18lat

III grupa –  od 18 lat

W każdej ocenianej grupie przewidujemy przyznanie trzech nagród głównych i wyróżnień. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane  przez organizatora.

Kryteria oceny prac:

Wartość merytoryczna, estetyka pracy, poziom literacki , samodzielność i oryginalność.

Prace prosimy przesyłać do dnia 30 września 2020 r, na adres:

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce

39-122 Kamionka 69

Tel./fax. 17 2233134

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 12.10.2020r. W momencie ogłoszenia wyników zostaną ujawnione dane osobowe (imiona i nazwiska) autorów zwycięskich oraz wyróżnionych prac.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!