Półkolonie letnie z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce

Półkolonie letnie były atrakcyjną propozycją dla dzieci spędzających wakacje w domu. Dwutygodniowe turnusy odbywały się od poniedziałku do piątku w trzech miejscowościach gminy Ostrów. Pierwsza półkolonia letnia w GCKiS w Kamionce odbywała się od10-21 lipca b.r. Dzieci chętnie się spotykały i uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach prowadzonych przez instruktorów GCKiS: Renatę Dłużeń, Annę Wiktor i Jadwigę Łomnicką. Było wiele atrakcji, zabawy, rozgrywki i turnieje. Odbył się turniej tenisa stołowego i piłkarzyków. Rozgrywki w piłkę nożną na stadionie które prowadził Arkadiusz Fornek. Dzieci korzystały z placu zabaw na polu biwakowym. Było spotkanie z policją, na którym każdy uczestnik dostał odblask i zostały przypomniane zasady w ruchu drogowym. Dużą atrakcją okazało się spotkanie ze Strażą Pożarną z OSP w Kamionce. Każdy mógł odgadnąć samochód, przebrać się w strój strażacki, a nawet spróbować swoich sił przy strącaniu pachołków strumieniem wody. Nie zabrakło też przejażdżki wozem strażackim. Ważna i bardzo potrzebna jest znajomość postępowania w różnego rodzaju wypadkach, dlatego ratownik medyczny przeszkolił jak udzielać pierwszej pomocy. Podczas upalnych dni dzieci mogły pomoczyć nogi w zalewie i zbudować zamki z piasku na plaży, a na koniec zjeść kiełbaskę z ogniska. Największą atrakcją była wycieczka do Krakowa, gdzie zobaczyły zwierzęta w ZOO i mogły pospacerować po rynku. Na koniec półkolonii dzieci otrzymały dyplomy za udział w zajęciach, a także dyplomy i pamiątkowe puchary za zwycięstwa w turniejach.

Bardzo szybko minęły również dwa tygodnie wakacji w Domu Ludowym w Borku Małym. Wakacyjny program zapewniał wiele atrakcji dla dzieci. Zajęcia prowadzone przez instruktora Annę Wiktor odbywały się od 17-28 lipca w godz. od 14:00 do 19:00. Oprócz gier, zabaw integracyjnych jakie czekały na dzieciaki tego lata, było też mnóstwo innych atrakcji. Ładna pogoda sprzyjała zabawom, zajęciom sportowym na zewnątrz. We wtorek, 18 lipca funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach przypomniała dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania w czasie wakacji, dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia radiowozu od środka. Byliśmy też w kinie w Sędziszowie Młp. na filmie pt. „GRU, DRU i MINIONKI” na który nieodpłatnie zawiózł nas pan Jacek Krajewski. Największą atrakcję tegorocznych wakacji była wycieczka do Jura Parku w Bałtowie. Nie zabrakło też turnieju gry w piłkarzyki w dwóch kategoriach wiekowych, w których zwycięzcami zostali Ania Ciepiela i Mateuszek Dydo. W ostatni dzień półkolonii dużo radości sprawili dzieciom Grażyna i Tomasz Rogala nieodpłatnie udostępniając zabawę na dmuchańcach. Cała nasza zgrana paczka, zarówno najmłodsze, 5 -letnie dzieci, jak i najstarsze dwunastolatki nie chciały po zajęciach wracać do domu, co jest najlepszym dowodem na to, że tegoroczna wakacyjna półkolonia była dla nich świetną zabawą!

Trzecim turnusem były zajęcia na Kompleksie Sportowym w Ostrowie od 24 lipiec– 4 sierpnia. Dzieci, które zapisały się na zajęcia miło i wesoło spędziły czas. Zorganizowane tak jak i w innych miejscowościach były spotkania z policją i strażą pożarną. Policja pokazała stroje, w których wyjeżdżają na mecze, dzieci mogły się przebrać, a nawet spróbować pobiegać, choć okazało się to zbyt trudne. Wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski i przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa na drogach i w gospodarstwach. Strażacy z OSP w Ostrowie, którzy przyjechali samochodem, pokazali i opowiedzieli, co się w nim znajduje i do czego służy, co używają przy wypadkach, jak przenoszą rannych, dzieci bardzo uważnie słuchały. Oprócz tych spotkań, rozgrywane były mecze, turnieje piłkarzyków i tenisa stołowego. Były zajęcia taneczne i plastyczne, na których zostały zrobione pamiątkowe plakaty. Największą atrakcją dla dzieci były wyjścia do Bajkolandii w K&K. W kolorowych kulkach, zjeżdżalniach była świetna zabawa, a żeby nie brakło sił do zabawy na wzmocnienie była picca i lody. Na zakończenie dzieci otrzymały puchary za zwycięstwa w turniejach oraz pamiątkowe dyplomy za udział w półkolonii.